please wait, site is loading

Fotografie

Nabízíme plně vybavený fotoatelier 12x6m se zábleskovými lampami, fotopozadími atd.. V současnosti se specializujeme na rodinné fotografování ( miminka, děti, těhotenské foto, rodiny ), dále ateliérovou produktovou fotografii a focení jídla, dále svatební a reportážní fotografii a v neposlední řadě krajiny. Focení v ateliéru máme rádi za to, že nám dovoluje mít kontrolu nad světelnými podmínkami, můžeme připravit jednoduché i složité aranžmá. Rádi pochopitelně fotíme i venku v exteriéru, fotky venku mají vždy nádech spontánnosti a originality, i díky tomu, že pokaždé jsou podmínky rozdílné. Našim zákazníkům nabízíme výběr lokace v  bližším i vzdálenějším okolí pro pořízení těch nejlepších záběrů. Snažíme se, aby samotné focení bylo pro zákazníka pozitivním a příjemným zážitkem. Primárním cílem je oboustranná spokojenost se společně stráveným časem a s výslednými fotografiemi.

 • Newborn – novorozenecké foto

  Novorozená miminka se fotí ideálně mezi 5. a 14. dnem života, kdy jsou ještě hodně spavá a spolupráce během focení bývá bezproblémová. Focení novorozenců a miminek probíhá v naprosté většině v ateliéru, miminkovské focení v exteriéru je možné pouze v létě za velmi příznivého počasí. Náš ateliér je plně vybaven nejen různými rekvizitami a doplňky na focení, ale též třeba přebalovacím pultem.

  Focení novorozeňátek je podřazeno potřebám miminka, délka focení se tedy odvíjí od potřeb dítěte. Novorozeňátka se fotografují spící. Po příjezdu do ateliéru, si upřesníme představy o tom, jak by fotografie měly vypadat, miminko v případě potřeby nakrmíte, vysvléknete a ukolíbáme ke spánku. Když miminko usne, začíná samotné focení a pokud je třeba, prokládáme kojícími či přebalovacími přestávkami.

  Focení novorozeňátek je časově náročnější, trvá 2 – 3 hodiny (ne po celou dobu se fotografuje, ale miminko se krmí, přebaluje, uspává….)

  Na novorozenecké focení se objednávejte včas, ideálně ještě před samotným porodem.

 • Fotografování dětí

  Nejprve se spolu domluvíme a zarezervujeme vhodný termín focení, dojednáme, zda budeme fotit v ateliéru či v exteriéru, upřesníme si počet a věk focených dětí. Při příchodu do ateliéru (popřípadě srazu na místě focení v exteriéru) si popovídáme o představě výsledných fotek. V ateliéru zvolíme barvu fotopozadí, podlahu a doplňky, snažíme se děti fotit spíše při hře než ve strnulé pozici. Pokud budeme fotit v exteriéru, promyslíme společně lokaci, dáme Vám nějaké tipy k výběru nebo můžete sami navrhnout, kde byste chtěli být foceni.

  S sebou si vezměte hlavně dobrou náladu (v případě focení malých dětí je vhodné si při rezervaci čas focení domluvit na hodinu, kdy víte, že dítě bývá obvykle v dobré náladě, pokud vaše děti chodí po obědě spát, je rozumnější domluvit focení třeba na dopoledne). Pozornost je třeba věnovat výběru oblečení: výborně vypadá kombinace jednobarevných kusů oděvů s pruhovanými, pro holčičky šatičky, sukýnky, čelenky a mašle do vlasů, pro kluky čepice apod. Je lepší vyvarovat se trikům s výraznými potisky a obrázky, ty obvykle na fotkách nepůsobí moc dobře. Raději s sebou vezměte více oblečení, které nevyužijete, než pak litovat, že jste něco nechali doma. Množství doplňků je vám také k dispozici u nás v ateliéru: čelenky, čepice atd. Také je dobré přibalit oblíbenou hračku nebo mazlíčka.

 • Rodinná fotografie

  Rodiče většinou mívají fotek dětí dostatek, ale společnou žádnou. Proto často fotíme rodiny společně. Opět si nejdříve domluvíme zda budeme fotit v interiéru/exteriéru. Focení v exteriéru bývá živější a akčnější, zažije se při něm hodně legrace, focení v ateliéru je zase spíše o důstojnosti a serioznosti. Ale toto rozdělení samozřejmě vůbec není pravidlem.

  Na rodinné focení si s sebou přineste hlavně a především dobrou náladu, z fotek pak vyzařuje vaše spokojenost a harmonie. Dále je žádoucí sladit oblečení celé rodiny, pokud si s výběrem vhodného oblečení nebudete jisti, klidně si s sebou vezměte více variant a spolu pak vybereme tu nejlepší.

  Na rodinné focení můžete vzít i prarodiče, výsledné fotky tak budou mít o to větší hodnotu.

 • Těhotenské foto

  Těhotenství je jedním z nejkrásnějších období a časem největších změn, které život nabízí. Je to Váš jedinečný čas, proto je hodnotné ho zachytit. Nejkrásnější fotky zpravidla vznikají ke konci těhotenství, kdy už je bříško dobře vidět a je krásně zakulacené. Vhodné oblečení je bílá košile, džíny, obepnuté tričko, spodní prádlo, zajímavé šaty… Také můžete vzít botičky pro miminko, první hračku, dudlík atd. Přijďte i s partnerem.

  Můžete si sami zvolit, zda byste si raději přáli fotografie ateliérové či fotky z přírody. Fotíme ve vybaveném ateliéru i v exteriéru, focení se dá i nakombinovat.

 • Reklamní fotografie

  Máme bohaté zkušenosti v reklamní fotografii pro přední agentury a společnosti. Zaměřujeme se jak na technickou produktovou fotografii, bezstínovou i imageovou stylizovanou fotografii. Samostatnou kapitolu tvoří fotografování jídla a pití pro různé restaurace, hotely nebo kuchařky vycházející knižně. Spolupracujeme s předními foodstylisty. Reklamní fotografie je výzvou, může ji charakterizovat i to, že musíte vyfotit vše co je předmětem reklamy a dosáhnout požadovaného záběru, ať už jsou nároky a zadání jakékoli.

  Rádi také fotíme reklamní fotografii s lidmi. Náročnost na takovém focení je vysoká, vše je podřízeno výsledku a jak celek tak každý detail musí být promyšlen a není opomenut. Máme zkušenosti se stylizovaným focením jak v ateliéru, tak na určených lokacích, ve filmařských kulisách speciálně k tomu vystavěných, či konkrétních prostorách, pracovištích atp.

 • Architektura

  Fotografujeme historické i moderní budovy a stavby, exteriéry i interiéry.Mezi naše zákazníky patří hotely, restaurace a jiné komerční nebo umělecké prostory.

 • Krajina

  V jiných našich projektech fotografujeme krajinu. Postupujeme dle zadání zákazníka, šíře těchto záběrů je vysoká, od běžných pohlednicových záběrů až po abstraktní vyjádření nebo zachycení nálady. Obdivujeme vzdálené krajiny i nejbližší okolí, je zajímavé, že fotografování naší domácí přírody je náročnější než fotky z druhého konce světa. Krajinářská fotografie je krásná díky nekonečné kombinaci výběru místa a světelných podmínek.